logo

Akce školy ve školním roce 2017/2018:

Edison Brno LSVK ZŠ Křivoklát ZŠ Lubná Projekt 1CR Travel Drážďany Mléko a my finále SUS0 Adaptační kurzy Posvícení

Sportovní akce:

Stolní tenis Atletika

Edison

Logo AIESEC.

V týdnu od 5. do 9. února proběhla na naší škole velmi příjemná akce, která je organizovaná největší studenty řízenou světovou organizací AIESEC. Tato organizace přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a příležitostmi v mezinárodním prostředí.

Akce pod názvem EDISON je projektem, který spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře vyvolané zahraničními stážisty oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

V tomto týdnu nás navštívilo osm stážistů, vysokoškoláků z celého světa. Každý z nich odučil u nás celkem dvacet vyučovacích hodin, kdy spojovacím prvkem byla angličtina. Celý týden byla skupina těchto neskutečně pozitivně naladěných, vzdělaných a slušných mladých lidí, Annaya z Indonésie, Assel z Kazachstanu, G–boy z Brazílie, Carlos z Mexika, Mariya z Ruska, Ani z Gruzie, Mark a Sheena z Číny, doprovázena skupinou studentů naší školy, u terých byli stážisté i ubytováni.

Chci jim všem poděkovat za spolupráci, úžasný přístup, ochotu cokoliv zorganizovat a v případě potřeby vyřešit jakýkoliv problém. Jsem pyšná na to, že tuto skupinu lidí mám čest učit a potkávat v naší škole. Jejich profesionální přístup v jejich věku byl neuvěřitelný. Věnovali této akci 100 % a chci jim za to za celou školu poděkovat.

A jaký názor na projekt má právě Denisa Vostatková, Nikolas Müller, Nikol Minaříková, Lucie Panochová, Marcela Miksová, Anička Hanzlová, Kristýna Součková, všechno studenti oboru Cestovní ruch a stravovací služby:

Děkujeme, že jsme mohli být součástí projektu EDISON. Tento týden nám všem přinesl spoustu nových zkušeností. Bylo skvělé poznat tak úžasné lidi z celého světa a hlavně děkujeme i za to, že jsme se díky tomuto projektu poznali více mezi sebou a poznali více i další lidi z naší školy. Tento projekt nám otevřel oči v mnoha směrech, ať už v cestování, či ve studiu jazyků. Myslíme si, že se jen tak někomu nepodaří poznat tolik nových kultur v jednom týdnu, a my jsem vděční, že jsme tuto možnost měli.

Petr Urbánek:

Jen chci říct že i přes moje nervy ze začátku týdne jsem si tento týden fakt moc užil. Velice dobrý nápad, jsem rád, že jsem se této akce zúčastnil. Děkuji.

Také bych chtěla poděkovat studentkám gymnázia Majdě Růžičkové a Nikol Červené, kolegyním Mgr. Mirce Růžičkové, Marii Sládkové a vedení školy za podporu při této akci.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Projekt Edison nám připomenou fotografie:

Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison Projekt Edison

Návrat k menu

Veletrh cestovního ruchu BRNO 18. – 21. ledna 2018

Již poněkolikáté se zúčastnila ISŠ Rakovník prestižního Veletrhu cestovního ruchu v Brně, kde nás reprezentovali studenti tříd 2. CR a 3. CR Nikola Pichrtová, Magdaléna Veselá, Adéla Sirotková, Anna Hanzlová, Jessica Moraisová, Aneta Holá, Denisa Vostatková, Natálie Sterziková a Nicolas Müller. Příprava probíhala svědomitě několik týdnů, i den předem si studenti v hotelu procvičovali své texty. 19. ledna začínal hlavní program s názvem PROFI GO – NABÍDKA TURISTICKÉHO PRODUKTU, kde soutěžilo devět týmů z celé České republiky. Náš tým předvedl Víkendový zájezd pro rodinu s dětmi na ranči, jehož náplní bylo trávení volného času pro zlepšení rodinných vztahů a komunikace, tzv. teambuilding.

Zároveň probíhala soutěž REGION REGINA, kde porota vybírala Miss cestovního ruchu. Za naši školu bojovala Jessica Morraisová ze 3. CR. Reprezentovala kraj, ze kterého pochází, a to Karlovarský. Předvedla zde tradiční zvyky i pokrmy tohoto regionu a v dané soutěži si odnesla cenu za nejlepší prezentaci svého kraje.

Pro studenty to byla další užitečná zkušenost v propagaci našeho regionu.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem studentům a pedagogům – Ing. Janě Somolové, Ing. Astridě Peruthové a Iloně Novotné, kteří se na přípravě podíleli, a zároveň našim sponzorům (Město Rakovník, Procter&Gamble Rakona, Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s., ČLUZ a.s., Řeznictví a uzenářství Jan Vrábík, Česká včela s.r.o., Jan Becher Karlovarská Becherovka a.s.)

Mgr. Ilona Musilová

Alespoň několik fotografií:

Veletrh cestovního ruchu v Brně Veletrh cestovního ruchu v Brně Veletrh cestovního ruchu v Brně

Návrat k menu

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz v Krušných horách

V termínu 13. – 20. ledna 2018 se uskutečnil už tradiční lyžařský a snowboardový kurz naší školy.

Dopadl parádně, sice nás mírně zlobilo počasí, ale o to větší si přinášíme zážitky. Na svazích byl dostatek sněhu, vleky jezdily všechny a každý si mohl vybrat sjezdovku podle svého sportovního zaměření a stupně obtížnosti. Jen se díky silnému sněžení a větru nemohla například uskutečnit připravená noční hra nebo večerní lyžování, zato jsme si užili pobyt na sjezdovkách i chatě, kde se výborně vařilo. Všichni účastníci přistoupili zodpovědně k chování na svazích a na běžkařských tratích a tak se kurz obešel bez úrazu. K radosti instruktorského dohledu, který zajištovali učitelé Robert Kupka, Jaroslav Krob a Miroslava Růžičková.

Takže nezbývá, než si zaškrtnout datum příštího kurzu: 12. – 19. ledna 2019. A pro nedočkavce je tu malé překvapení. Po domluvě s MOA Rakovník, se kterou proběhl i tento kurz, chystáme jednodenní zájezd na tytéž sjezdovky ve všední den podle předpovědi buď v únoru, nebo začátkem března. Byli jste skvělí!!! Děkujeme.

Vedoucí LSVK Mgr. Robert Kupka

Podívejte se s námi na zasněžené hory:

Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz. Lyžařský a snowboardový kurz.

Návrat k menu

Návštěva žáků 9. třídy ZŠ Křivoklát

Daniela Honzátková, Stanislav Holub a Marek Bartoš, studenti druhého ročníku studijního oboru Cestovní ruch a stravovací služby, čekali 6. prosince na vlakovém nádraží v Rakovníku na vlak přijíždějící od Křivoklátu, kde měla sedět jejich další spolužačka Magdalena Veselá a spolu s ní dvacet čtyři žáků zmiňované základní školy s jejich třídní učitelkou. Vlak měl zpoždění, ale to vůbec nevadilo, protože se nám podařilo mezitím zjistit informace o místním nádraží, které původně nestálo tam, kde stojí dnes, a jehož začátky sahají do roku 1869.

Po příjezdu skupiny je naší žáci přivítali a představili se a pak už mohla začít komentovaná procházka královským městem Rakovník, která byla příjemná i navzdory mrazivé zimě. Vzhledem k tomu, že předmět průvodcovství je součástí ŠVP v oboru Cestovní ruch a stravovací služby, je každá možnost průvodcovat velkou příležitostí, kdy i samotný student zjistí, jestli je to právě ta práce, kterou po vystudování oboru bude chtít dělat.

Po skončení komentované procházky se o skupinu postarala Bc. Romana Polcarová, která je odvedla do jídelny na připravený oběd. Po této části si skupinu 24 žáků rozdělili žáci 2. a 3. ročníku oboru cestovní ruch a provedli je školou.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Návrat k menu

Spolupráce se ZŠ a MŠ Lubná pokračuje

Setkání žáků 1. CR ISŠ Rakovník a žáků ZŠ a MŠ Lubná proběhlo 26. září, kdy si žáci 1. CR prohlédli lubenskou školu, po které je prováděli tamní žáci. Vzhledem k tomu, že škola má od letošního školního roku nově postavenou školní jídelnu s nejmodernějším vybavením, bylo přínosem pro naše žáky tuto kuchyni a jídelnu vidět. Měli tak možnost seznámit se s provozem kuchyně a jídelny, který úzce souvisí s jejich oborem Cestovní ruch a stravovací služby.

Součástí dne byla také návštěva cirkusového tréninku, kdy žáci základní školy trénovali na profesionální představení, které bylo ve stejném týdnu v pátek.

Spolupráce se základními školami je pro naší školu velkým přínosem, protože se žáci těchto škol přímo seznamují s našimi žáky a dozvídají se tak fakta, která je zajímají, přímo od nich

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z cirkusu:

Návštěva ve škole v Lubné. Návštěva ve škole v Lubné. Návštěva ve škole v Lubné.

Návrat k menu

Poznáváme historii a současnost míst, kde bydlíme

Jedná se o čtyřletý anglicko český projekt třídy 1. CR. První akce proběhla 26. září, kdy žáci této třídy navštívili Lubnou a Senec.

S historií i současností obcí je seznámily Lucie Panochová a Marcela Miksová. Žáci se dozvěděli o významných objevech pozůstatků dosvědčujících táboření lovců v období mladšího paleolitu před zhruba 23 tisíci lety. Jsou to zbytky ohnišť, tisíce pazourkových úlomků a celých nástrojů, množství kostí divoké zvěře atp. Tyto nálezy činí z Lubné jedno z nejvýznamnějších nalezišť gravettienu na českém území. Procházkou se také dostali k významnému krajinnému prvku Skalka. Součástí bylo také splnění úkolů, kdy měli žáci seznam deseti významných míst nebo firem a na zadaných místech měla každá skupina vytvořit selfie.

Další akce nás budou čekat začátkem února, kdy proběhne na naší škole projekt EDISON, a právě tam bude úkolem studentů představit Rakovník, Křivoklát a Jesenici i v angličtině.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií nám přiblíží úkoly studentů:

miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR miniatura obrázku z projektu žáků 1. CR

Návrat k menu

English Travelling – netradiční anglická soutěž pro základní školy

Pátý ročník: Opět o level výš než vynikající loňský.

Téma: History of UK & comics.

Organizace: 1*

Zpracování: 1*

Zábava: 1*

Přínos: 1*English Travelling

To bylo o nás napsáno.

V pondělí 4. prosince se na naší škole uskutečnil již 5. ročník netradiční soutěže v anglickém jazyce ENGLISH TRAVELLING. A kdo způsobil, že letošní ročník byl opět povedený? Třicet žáků 1. a 2. ročníku ISŠ Rakovník obor cestovní ruch a stravovací služby a obor kuchař – číšník. A opět příjemná práce moderátora Daniela Kaleji a Barborky Bartošové, žáků 4. ročníku oboru cestovní ruch a stravovací služby. Letos se přihlásilo osmnáct týmů z dvanácti základních škol. Zvítězil tým 3. ZŠ Rakovník pod vedením Mgr. Terezy Steidlové. Na druhém místě se umístila ZŠ a MŠ Lubná a o třetí místo se podělily ZŠ Lány a ZŠ Čistá. Děkujeme žákům základních škol a zejména jejich učitelům, kteří jsou ochotni je na soutěž připravit a přivézt k nám. Dobře víme, že to je nedoceněná práce navíc. Také děkuji vedení školy za podporu a kolegyním Mgr. Mirce Růžičkové a Bc. Romaně Polcarové za pomoc s přípravou soutěže a občerstvením pro soutěžící. Doufám, že se soutěžící pobavili, a budeme se těšit na 6. ročník této soutěže.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Prohlédněte si fota z akce, více jich najdete na facebooku Gabriela Kučerová Vyskočilová

miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling miniatura obrázku ze soutěže English Travelling

Návrat k menu

Předvánoční Drážďany

Pro velký zájem vypravila naše škola letos do adventních Drážďan dva zájezdy. Jeden 12. prosince, kdy s námi jeli vítězové letošního 5. ročníku soutěže English travelling a třída 1CR, která byla pořadatelem letošní soutěže, a 19. prosince, kdy se autobus také naplnil do posledního místa žáky zbylých ročníků a oborů naší školy.

Průvodcem prvního zájezdu byl náš již zkušený žák Daniel Kaleja. Druhý zájezd prováděla skupina nováčků, žáků prvního ročníku oboru cestovní ruch, a to Líba Kopková, Natálie Jiravová, Marcela Miksová, Lucka Panochová a Natálie Černohorská. Byla to velká zkušenost, ale zároveň i tréma ze spolužáků ze starších ročníků. Děvčata se však úkolu zhostila se ctí a byla staršími žáky pochválena.

Hlavním cílem výletu byly tradiční vánoční trhy, které se v Drážďanech konají již od roku 1434. Jedná se o nejstarší vánoční trhy v Německu. Vedle návštěvy trhů byl připraven také další kulturní program: Studenti si prohlédli nejznámější památky – Hofkirche, Frauenkirche a další. Navštívili Zwinger, konkrétně Gemäldegalerie Alte Meister. Nechyběl také vánoční kolotoč a nákupy v Primarku, jehož historie sahá již do roku 1969 a první obchod musíme hledat v irském Dublinu.

Spoustu fotografií z obou výprav do Drážďan najdete na odkazu https://photos.app.goo.gl/9jDjgUT5xJSkFx9k1.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Malá ochutnávka fotografií z Drážďan:

miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan miniatura obrázku ze zájezdu do předvánočních Drážďan

Návrat k menu

Projekt Mléko a my, návštěva biofarmy ve Slabcích

V rámci projektu Mléko do škol se zapojila naše škola i do soutěžního projektu s názvem Mléko a my. Tato akce probíhá v rámci celé České republiky a mohou se jí zúčastnit základní i střední školy. Jde o projekt vyhlášený firmou Laktea, o.p.s., která se zaměřuje na výrobky z mléka a zároveň si klade za cíl zvýšení konzumace zdravých mléčných produktů. Z šesti soutěžních témat, která si třídy mohly vybrat, si ta naše 2. CR zvolila Návštěvu biofarmy a výrobu čerstvého sýra. Proto jsme se dne 25. září 2017 vydali na cestu do Slabec, kde právě jedna takováto farma sídlí a specializuje se na výrobky z kravského i kozího mléka. Žáci se zde seznámili s procesem a celým systémem dojení, poté si sami vyrobili sýr a následně měli možnost osobního kontaktu se zvířaty, a to ve volném výběhu. Studenti se dozvěděli mnoho zajímavostí, mnozí byli v takto blízkém kontaktu se zvířaty poprvé. Exkurze, při které každý poznal, co chov zvířat obnáší, se myslím každému líbila.

Mgr. Ilona Musilová

Fota z návštěvy biofarmy:

miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích miniatura obrázku z návštěvy biofarmy ve Slabcích

Návrat k menu

Žáci oboru zedník z ISŠ Rakovník ve finále 21. ročníku SUSO v Praze

Žáci oboru zedník Integrované střední školy v Rakovníku Jan Vrzal a Václav Šalda reprezentovali svoji školu ve dnech 19. září – 22. září 2017 ve finálové soutěži a přehlídce stavebních řemesel při stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech. Po předešlém krajském kole v Českých Budějovicích, kde se tito žáci umístnili na pěkném druhém místě, byli zařazeni mezi nejlepších deset družstev z ČR a SR. Tato soutěž je důkazem zručnosti a budoucí profesionality těchto žáků v oboru a současně potvrzením vysoké úrovně znalostí technologií jednotlivých výrobců stavebních materiálů.

Soutěžící plnili každý den náročná zadání od firem Cemix, Itong, Schiedel, Heluz a Wienerberger. Honza s Vaškem museli zvládnout takové úkoly jako jsou šlechtěné omítky, nejmodernější způsoby nanášení kreativních fasádních omítek, od firmy Itong stavbu fragmentu, který byl náročný v provedení především v bodě opracování do valcovitého ostění. Od firmy Winerberger byl pro kluky připraven úkol postavit fragment v podobě nosné zdi s oknem a přilehlé příčky. To vše bylo imitací reálné stavby se všemi stavebními prvky. Porotci uvedených firem neměli jednoduché rozhodování při hodnocení prací soutěžních družstev, neboť každý soutěžní tým se snažil o získání co největšího počtu bodů.

Jak uvedl David Surmajer, manažer soutěže SUSO:

Odborná úroveň letošních finalistů byla špičková. Potvrzují to minimální bodové rozdíly v celkových tabulkách. Vyrovnanost řemeslníků oboru zedník byla letos ohromující a pro porotce to bylo velmi těžké. Letošní finalisté budou patřit k absolutní elitě mezi řemeslníky.

Také naši žáci se snažili odvést co nejlepší práci. Hodnocení našich zástupců bylo dosti vysoké. Součástí soutěže byly též vědomostní testy, kde se objevily otázky ze školního učiva, dále z oblasti výroby a technologie jednotlivých výrobců a také otázky od svazu podnikatelů se zaměřením na ekonomické priority.

Celou soutěž sledovali návštěvníci veletrhu FOR ARCH a lze říci, že neskrývali obdiv nad výkony soutěžících. Stejně jako u ostatních škol dorazili podpořit naše kluky téměř všichni spolužáci, a velkou radost udělala i návštěva třídního učitele pana Mgr. Roberta Kupky.

V závěrečném hodnocení finálového kola 21. ročníku SUSO jsme se umístili na pěkném 5. místě z deseti družstev. Rozdíl mezi prvním místem a umístěním naším byl minimální, což vypovídá o vyrovnanosti soutěže. První příčku obsadili žáci z Polska. Náš tým v hodnocení v rámci celé ČR obsadil krásné 2. místo. Závěrem bych chtěl dodat, že tito žáci jsou teprve na počátku 3. ročníku oboru zedník a již nyní v této soutěži dokázali znalosti a zručnost žáka téměř vyučeného. Patří jim obdiv a uznání, zároveň poděkování za vzornou reprezentaci naší školy. Prezentovali zde totiž řemeslo, o kterém se čím dál častěji hovoří jako o řemeslu, které má a bude mít zlaté dno. Je to také zamyšlení pro další generaci, která se rozhoduje nad volbou budoucího povolání. Společnost začíná pociťovat nedostatek řemeslníků jako je zedník a bylo by velice naivní opovrhovat tímto řemeslem

Emil Hanych, učitel odborného výcviku

Návrat k menu

Adaptační kurzy

Adaptačního kurzu prvních ročníků tříd 1. A, 1. B a 1. CR se účastnila drtivá většina studentů těchto tříd. Spolu se svými třídními učiteli Ing. Věrou Robovou, Mgr. Gabrielou Vyskočilovou, a Marií Sládovou, pod vedením Jiřího Cafourka za sdružení Nedrog, výchovné poradkyně Mgr. Miroslavy Růžičkové a metodika prevence Mgr. Roberta Kupky, poznali studenti nový kolektiv, zbavili se částečně vzájemného ostychu a objevili nové zážitky. Kurz se opět uskutečnil za podpory města Rakovníka v areálu Cafex Rakovník. Ke kurzu patřila první pomoc (za  Červený kříž Lucie Kolářová), protidrogová prevence, zážitková pedagogika, zdravá výživa (Ilona Novotná), poznávání města a sportovní aktivity. Ke studentům promluvil i ředitel školy Mgr. Karel Mencl. Studenti si pochvalovali prostředí kurzu a kvalitní stravu s pitným režimem. Ti nejlepší byli v orientační hře ve městě odměněni. No a nyní už vše jen zúročit v lavicích. Ať se vám to povede!

Mgr. Robert Kupka

Prohlédněte si fotografie z adaptačního kurzu:

miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků miniatura obrázku z adaptačního kurzu prvních ročníků

Návrat k menu

Rakovnické posvícení

Během rakovnického posvícení se naše škola opět prezentovala ve stánku na Husově náměstí. Hádejte, co učni oboru kuchař, kuchařka, číšník, servírka nabízeli zájemcům k ochutnání tentokrát?

Několik fotografií:

miniatura obrázku ze stánku naší školy na rakovnickém posvícení miniatura obrázku ze stánku naší školy na rakovnickém posvícení miniatura obrázku ze stánku naší školy na rakovnickém posvícení miniatura obrázku ze stánku naší školy na rakovnickém posvícení

Návrat k menu

Okresní turnaj družstev ve stolním tenisu

Ve čtvrtek 12. října jsme se tradičně účastnili týmového turnaje družstev ve stolním tenisu, které pro středoškoláky pořádala MOA Rakovník spolu s DDM Rakovník v Jandačově sále sokolovny.

Do turnaje jsme nevstupovali s velkými ambicemi, přece jen je stolní tenis na naší škole na okraji zájmu a ani v hodinách TV na něj nezbývá příliš prostoru. Přesto se mu rekreačně věnuje na škole a v Domově mládeže několik žáků. Pro udržení kondice a navázání kamarádství je to ideální sport.

Soutěže dívek se účastnila tři družstva a neměli jsme příliš šancí, i když se naše zástupkyně Šárka Krejčová a Nikola Baštecká snažily. Skončily třetí, ale se soupeřkami držely krok. Zde si můžete prohlédnout výsledky dívek.

Chlapci neobstáli proti profesionálním ligovým hráčům v dresech GZWR a SPŠ Rakovník. Velmi dobře odehráli utkání s MOA Rakovník a ve vyrovnaném duelu přehráli tým SLŠ Křivoklát. Chlapecký tým měl obsazení: Martin Macháček, Radim Hrabovský, Roman Červený a Michal Netušil. Zde si můžete prohlédnout výsledky chlapců.

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a za sportovní aktivitu.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií z Okresního turnaje ve stolním tenisu:

miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu miniatura obrázku z Okresního turnaje ve stolním tenisu

Návrat k menu

Okresní kolo Atletického středoškolského poháru

Naše škola se podílí na zajišťování jednotlivých disciplín pořadatelsky, ale také soutěžíme. Výsledky si můžete prohlédnout na webu Českého atletického svazu. Věříme, že dostaneme od účastníků článek o této akci.

Několik fotografií z Okresního kola Středočeského atletického poháru:

miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru miniatura obrázku z Okresního kola Středoškolského atletického poháru

Návrat k menu

©ISŠ Rakovník