logo
150. KJ Veletrh práce Včely Cykloturistický kurz SUSO Adaptační kurz Posvícení Obsluha SPŠ Závěrečky

150 let od založení Jednoty kominické

Jednota kominická slaví letos od založení 150 let. Zatím největší oslavou kominického řemesla se zdála býti tato poslední jedinečná akce, kde jsme měli své zástupce (třídu 3. A s učitelem odborného výcviku panem Oličem), která se konala v katedrále sv. Víta, kde svou mší zahájil oslavy kardinál Dominik Duka. Následoval slavnostní průvod Kampou, kde zároveň probíhal program určený široké veřejnosti. Ve spolupráci s kominickým muzeem byla připravena i výstava o kominictví a edukativní show s názvem Smokeman – největšího českého popularizátora spalování ve vztahu k ochraně ovzduší. „V moderní době mají lidé tendenci trochu bagatelizovat význam tradičních řemesel typu kominictví. Právě to je však dle mého názoru důvod, proč každoročně dochází, navzdory technologickému rozvoji, k tak velkému počtu požárů a otrav oxidem uhelnatým“, dodává pan Jaromír Olič. Doufejme, že celá akce i program přispěl k většímu zamyšlení nad tím, zda děláme vše pro větší bezpečnost našich domácností.

Mgr. Ilona Musilová

Setkání v Katedrále svatého Víta:

150 let Jednoty kominické 150 let Jednoty kominické 150 let Jednoty kominické

Návrat k menu

Veletrh práce a vzdělávání

Již tradicí se stala naše účast na Veletrhu práce a vzdělávání v Kulturním centru v Rakovníku, který se pořádal pod záštitou Úřadu práce. Jedná se o nabídku středních škol a učilišť z blízkého i vzdálenějšího okolí, a to všech studijních oborů, které tyto školy budou zájemcům nabízet v příštím školním roce. Studenti ISŠ Rakovník tu prezentovali své dovednosti a zkušenosti, které získali během doby svého studia a na zahraničních stážích.

Mgr. Ilona Musilová

Veletrh práce a vzdělávání:

Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání

Návrat k menu

EVVO – vzdělávací pořad o včelách

Dne 2. listopadu 2018 měla naše škola ISŠ Rakovník v rámci EVVO možnost zúčastnit se výchovně vzdělávacího pořadu spolku "Včelí stráž" pod vedením Jiřího Cafourka. Akce se konala v kinosále Tylova divadla. Studenti byli formou filmu a přednášky seznámeni se všemi informacemi i problematikou, která se týkala chovu včel a nezbytností včel pro naši přírodu, zemědělství a tudíž i náš život. Součástí akce byly i soutěže pro jednotlivé třídy, nejlepší byly odměněny pěknými věcnými cenami. Děkujeme všem aktérům za dlouhodobou spolupráci.

Mgr. Ilona Musilová

Přednáška o včelách:

Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách

Návrat k menu

Cykloturistický kurz Šumava 2018

V prvním říjnovém týdnu se uskutečnil cykloturistický kurz, kterého se účastnilo mnoho žáků naší školy.

Místem pobytu bylo tábořiště firmy P&G Rakona Rakovník na břehu řeky Otavy u Radešova. Východisko ideální pro pěší i cykloturistiku bylo vybráno záměrně. Jednak pro svoji polohu uprostřed krásné přírody v šumavských lesích a zároveň pro dostupnost našich cílů. Plány nám trošku hatilo chladné počasí, ale vše jsme překonali.

Navštívili jsme hrad Rabí (po velmi náročné šipkované), Prášilské jezero, Antýgl a Kašperské Hory. Někdo v sedle kola, někdo po svých. Pěších bylo překvapivě více a už téměř za hranou pohybu po komunikacích. Skupině se věnovala paní učitelka Milena Knappová. Cyklisté jezdili pod dohledem učitelů Roberta Kupky a Petra Rédla většinou pohromadě, jediné dělení nastalo při náročnější etapě k Prášilskému jezeru.

Odehráli jsme spoustu zajímavých her, od únikovky po Vejce na indiánský způsob. Snad každý si mohl vybrat. Ohřát jsme se dojeli do plaveckého bazénu v Sušici, večery jsme trávili u táboráku nebo zpěvem s kytarou. Jídlo nám chutnalo od paní učitelky Jany Růžičkové, panu učiteli Emilu Hanychovi děkujeme za všechny svozy a odvozy a vůbec technické zajištění.

Doprovázeli nás dobří duchové, protože vše proběhlo bez úrazů a újmy na zdraví. Těšíme se na příští kurz, který bude dříve s hlavním magnetem – návštěvou Černého a Čertova jezera u Železné Rudy.

Za účastníky Mgr. Robert Kupka

Cykloturistický kurz:

Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz

Návrat k menu

22. ročník SUSO – soutěž řemesel

Ve dnech 18. – 21. září 2018 se naše škola s žáky Jiřím Bartůškem a Petrem Ježkem účastnila finálového kola soutěžní přehlídky řemesel v oboru zedník, a to na stavebním veletrhu For Arch v Praze Letňanech.

Žáci soutěžili v disciplínách, které zadával sponzor soutěže – firmy Cemix, Wineberger, Schidel a Ytong, a hlavním cílem bylo ukázat veřejnosti novinky z oblasti vyráběných materiálů i nové technologie. Obstát v této soutěži je vždy těžké a je nutná i trocha štěstí, i když především zručnost a znalosti jsou největším předpokladem pro dobré umístění.

Hodnotící kritéria soutěže nebyla jednoduchá, po celou dobu jsme se drželi na sedmé příčce, v závěru pak rozhodly teoretické znalosti a celkově jsme se pak umístili na 8. místě z deseti zúčastněných družstev. I toto je pro nás úspěch, když pomyslíme, že jsme se sem probojovali jako finalisté z předchozího kola v Českých Budějovicích.

Jiřímu Bartůškovi a Petru Ježkovi patří poděkování za reprezentaci školy a za jejich odvedenou práci v soutěži. Je to zároveň i výzva pro další ročníky, neboť dělat čest řemeslu je zároveň i odměnou pro jejich vyučující.

Emil Hanych, učitel odborných předmětů

Několik fotografií z adaptačního kurzu:

Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO

Návrat k menu

Adaptační kurz

I letos se adaptačního kurzu prvních ročníků zúčastnila většina studentů. Pod vedením pana Jiřího Cafourka, výchovné poradkyně Mgr. Miroslavy Růžičkové, metodika prevence Mgr. Roberta Kupky a třídních učitelů poznali studenti nový kolektiv, s kterým objevovali nové zážitky při různých soutěžích a sportovních aktivitách. Kurz se opět uskutečnil za podpory města Rakovníka v areálu Cafex Rakovník. Žáci poznávali sami sebe, své učitele i samotné okolí města. V průběhu akce promluvil k žákům i ředitel školy pan Mgr. Karel Mencl. Studenti si pochvalovali prostředí kurzu a kvalitní stravu s pitným režimem. Ti nejlepší byli v soutěžních hrách vždy odměněni hodnotnými cenami.

Mgr. Ilona Musilová

Několik fotografií z adaptačního kurzu:

Adaptační kurz Adaptační kurz Adaptační kurz

Návrat k menu

Rakovnické posvícení

Účast ISŠ Rakovník na Rakovnickém posvícení se stává pomalu tradicí. Již poněkolikáté zde měla naše škola možnost představit své gastronomické produkty, s kterými vyhráváme i celostátní soutěže. I když počasí letos návštěvníkům moc nepřálo, po specialitách z naší kuchyně se jen zaprášilo.

Pod vedením učitelek odborného výcviku Bc. Romany Polcarové a Jany Růžičkové se prodejní akce zúčastnily žákyně třídy 1. B Simona Nistorová a Eliška Vondráčková. Děkujeme za jejich účast i práci.

Mgr. Ilona Musilová

Náš stánek na Rakovnickém posvícení:

Rakovnické posvícení

Návrat k menu

Obsluha na Střední průmyslové škole Emila Kolbena

Učni oboru kuchař, číšník měli možnost ukázat své dovednosti na Střední průmyslové škole Emila Kolbena při obsluze hostů v rámci mezinárodního projektu.

Naši kuchaři, číšníci v akci:

Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena

Návrat k menu

Ohlédnutí za závěrečnými zkouškami oboru kuchař, číšník

Školní rok vrcholí maturitními a závěrečnými učňovskými zkouškami. Připomeňme si závěrečné zkoušky učebního oboru kuchař, kuchařka, číšník, servírka v červnu minulého školního roku.

Závěrečné zkoušky nám nejlépe připomenou fotografie

Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky

Návrat k menu

©ISŠ Rakovník