logo
English Travelling LSVK Shakespeare Vánočka Drážďany Vánoce Mikuláš Veletrh práce Povolný Lysá nad Labem Výstava 1989 Corny pohár Adaptační kurzy Posvícení

Soutěž English Travelling

Letošní 7. ročník netradiční anglické soutěže ENGLISH TRAVELLING, kterou pořádáme na IŠŠ Rakovník, měl rekordní počet týmů. Číslo 28 je úplně neuvěřitelné a já chci poděkovat kolegům ze základních škol, že najdou čas a přivedou svoje týmy, protože je to právě jejich chuť, kterou musí přenést na svoje žáky a k soutěži je motivovat. Celkem 16 základních škol z okresu Rakovník (a letos i mimo něj) vyslalo svoje zástupce.

A jak to letos skončilo? Na prvních deseti místech s minimálními bodovými rozdíly:

  1. místo ZŠ Řevničov, těsně za ním o jeden jediný bod
  2. místě ZŠ Nové Strašecí
  3. místo 2. ZŠ Rakovník
  4. místo obsazuje druhý tým z Nového Strašecí
  5. místo ZŠ Lány
  6. místo ZŠ Kladno Vašatova
  7. místo ZŠ Kralovice
  8. místo ZŠ Mutějovice a 2. ZŠ
  9. místo ZŠ Kladno Vašatova a ZŠ Čistá
  10. místo ZŠ Lubná a 3. ZŠ

Na dalších místech byly již rozdíly o něco větší, ale i tak velmi děkujeme za účast i dalším školám 1. ZŠ Rakovník, ZŠ Kolešovice, ZŠ Kounov, ZŠ Křivoklát, ZŠ Mšec a ZŠ Šanov.

V letošním roce mne překvapila ta neuvěřitelná konkurence, která hnala žáky předvést co nejlepší výkony.

Je to za námi. Jedno zábavné dopoledne a odezva je krásná. Chci poděkovat každému, kdo přijel, kdo nám pak i napsal, jak se dětem soutěž líbila a že chtějí přijet i příští rok.

Za sebe chci poděkovat studentům 3. a 4. ročníku maturitního oboru Cestovní ruch a stravovací služby a třem studentům učňovského oboru Kuchař-číšník.

Letos jsem měla před soutěží pocit, že není všechno dostatečně připraveno. Po soutěži jsem pochopila, že mám ve škole dospělé lidi, co již vědí, jak se mají opravdu postavit k práci a jak se mají chovat při pořádání akce, kde hostíme 80 žáků a jejich učitele. Ten pocit jsem měla jen proto, že jste všechno vlastně udělali vy všichni, a já se na vás mohla spolehnout. Díky vám to všechno klaplo a bylo to letos dokonalé.

A také chci poděkovat svým kolegyním Alice Cooper, Janis Joplin a Tina Turner. Už se těším na teambuilding, ale do té doby mám na vás ještě jednu šílenou prosbu.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Odkazy na fota najdete na https://chri33tina.rajce.idnes.cz/Travelling/ a na https://chri33tina.rajce.idnes.cz/Travelling_2/.

Návrat k menu

Lyžařský a snowboardový kurz ISŠ Rakovník

Od 1. do 18. ledna se uskutečnil již tradiční kurz školy se zaměřením na zimní sporty.

Obavy z nedostatku sněhu se záhy po našem příjezdu na Boží Dar naštěstí rozplynuly. Dojížděli jsme na sjezdovky Skiareálu Klínovec, kde jsme se zdokonalovali v dovednostech získaných na základních školách. Areál byl vysněžen technickým sněhem a solidně upraven, radost nám udělala nová vyhřívaná sedačková lanovka na sjezdovce Dámská. Jen na běžky jsme letos nemohli, o to více jsme si užili premiérového biatlonového závodu čtyřčlenných týmů. Kurz byl plný dalších aktivit na chatě Dandie, kde jsme byli ubytováni společně se studenty a doprovodem MOA Rakovník. Kurz odborným a pedagogickým dohledem jistili učitelé Miroslava Růžičková, Jaroslav Krob, Robert Kupka a skvělý kuchař Vlastimil Růžička.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií:

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz

Návrat k menu

Jak jste to myslel, pane Shakespeare?, aneb Život a dílo největšího dramatika

V letošním roce bylo naše první divadelní představení zaměřené na největšího velikána divadelních her. Tento krásný a poučný zážitek nám dopřála 9. ledna společnost Divadélko pro školy, Hradec Králové, která pořádá výchovná představení pro děti a mládež. Hercům vydatně pomohl Martin Šperl ze 2. N.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Divadlo o Shakespearovi. Divadlo o Shakespearovi. Divadlo o Shakespearovi.

Návrat k menu

ISŠ zabodovala s vánočkou

Rakovnické muzeum letos po dvaadvacáté hostilo soutěžící, kteří se přihlásili do tradiční akce "O nejkrásnější a nejchutnější vánočku", jejíž autorkou je etnografka Lenka Šmídová. Opět se zápolilo ve dvou kategoriích, hodnotily se chuť i vzhled připraveného pečiva. Kategorii profesionálních pekařů i kategorii hospodyněk hodnotili např. bývalý ředitel muzea pan František Povolný, paní Renata Majerová, ředitelka archivu, výtvarník Karel Daněk a další.

Nutno podotknout, že celé odpoledne provoněné tímto tradičním pečivem dopadlo dobře i pro naši školu ISŠ Rakovník. Ta se umístila na 1. místě v soutěži O nejchutnější vánočku, potěšilo nás však i 3. místo v kategorii O nejkrásnější vánočku. O hudební doprovod se postarali Křivoklátští hudci, kteří tak svým vystoupením dokreslili vánoční atmosféru.

Mgr. Ilona Musilová

Návrat k menu

Zájezd do předvánočních Drážďan

Ve čtvrtek 12. prosince se třída 3. CR vydala se svou třídní učitelkou do předvánočních Drážďan.

Naší první zastávkou byla návštěva zámku Moritzburg a výstava na motivy populární pohádky Tři oříšky pro Popelku, která je se zámkem spjata. Poté jsme odjeli do Drážďan, kde nás čekala návštěva Muzea hygieny. Jedná se o jedno z největších muzei zaměřené na člověka a jeho zdraví. A nebyl by to adventní zájezd, pokud by nebylo zastavení na několika náměstích v centru starého města, kde nás čekaly tradiční vyhlášené vánoční trhy. Byl to krásně strávený předvánoční čas.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z Drážďan:

Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan

Návrat k menu

Vánoce v Domově seniorů

Po mikulášské nadílce z minulého týdne nás čekala ještě jedna příjemná akce v Domě seniorů v Rakovníku, kterou pořádáme spolu se ZŠ a MŠ Lubná.

Pondělí 9. prosince letos nebylo jen o povídání. Žáci a studenti si připravili hudební pásmo, kde zazněla flétna, trubka, kytara, zpěv a tanec a všichni si to společně užili.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Vánoce v Domově seniorů Vánoce v Domově seniorů Vánoce v Domově seniorů

Návrat k menu

Mikulášská nadílka v Domově seniorů

Ve čtvrtek 5. prosince se vydala třída 3. CR v mikulášském, andělském a čertovském oblečení do Domu seniorů v Rakovníku. Již několik let se snažíme tuto tradici dodržovat a spolu se studenty Masarykovy obchodní akademie potěšit naše starší spoluobčany v období podzimu jejich života, který se jim snažíme co nejvíce zpříjemnit.

Studenti strávili se seniory několik krásných chvilek, kdy se chodbami ozýval smích, vyprávění životních příběhů, ale i pláč a dojetí.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů

Návrat k menu

Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník

V sále Kulturního centra Rakovník se dne 19. listopadu 2019 konal Veletrh práce a vzdělávání, který každoročně organizuje Úřad práce. Jde o nabídku učebních a studijních oborů místních i mimookresních středních škol. Žáci zde prezentují své znalosti, dovednosti a zkušenosti, které nabyli během studia. Za nás byly zastoupeny učební obory Truhlář, Zedník, Kominík, Kuchař – číšník a studijní obor Cestovní ruch a stravovací služby.

Děkujeme vyučujícím i žákům, kteří se podíleli na organizaci a dohledu nad celou akcí.

Mgr. Ilona Musilová

Několik fotografií:

Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník

Návrat k menu

Beseda s pamětníkem panem Františkem Povolným

Naše spolupráce se ZŠ a MŠ Lubná nás zavedla v listopadu na návštěvu do základní školu v Lubné, kde proběhla přednáška s panem Františkem Povolným, historikem a dlouholetým ředitelem rakovnického muzea, v rámci cyklu společnosti Člověk v tísni Jeden svět na školách – Příběhy bezpráví.

Akce navazovala tématem na výstavu pořádanou Městskou knihovnou Rakovník a Muzeum T. G. M. Rakovník ve spolupráci se Státním okresním archivem Rakovník. Výstava s názvem 1989. Nezapomínáme. Připomínáme byla připravena pro studenty, žáky a veřejnost.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989

Návrat k menu

Pivní a vinné slavnosti v Lysé nad Labem

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2019 žáci 2. B ISŠ Rakovník prezentovali svoji školu na Pivních a vinných slavnostech v Lysé na Labem. Velice dobře svoji školu zastupovali žáci Michal Šafář, Tereza Vondráčková a Eliška Šmídová za dohledu učitelky odborného výcviku paní Heleny Sobotkové. Všem za vzornou reprezentaci školy moc děkujeme.

Mgr. Miroslava Růžičková

Několik fotografií:

Pivní a vinné slavnosti v Lysé nad Labem Pivní a vinné slavnosti v Lysé nad Labem

Návrat k menu

Výstava připomínající události roku 1989

24. října 2019 navštívila třída 3CR obor Cestovní ruch a stravovací služby výstavu, kterou pořádá Městská knihovna Rakovník a Muzeum T. G. Masaryka Rakovník ve spolupráci se Státním okresním archivem Rakovník z iniciativy Jana Mudry. Rozhodli se uspořádat pro studenty středních škol, žáky základních škol i veřejnost výstavu věnovanou právě událostem roku 1989. Výstava s názvem "1989. Nezapomínáme. Připomínáme" byla rozdělena na dvě části. V Roubence Lechnýřovně byla výstava zaměřena na celorepublikové události a představila průřez zásadními momenty celého revolučního roku. Výstava v Galerii Samson Café, mající podtitul Listopad 1989 na Rakovnicku ve fotografii, se pro změnu věnovala regionálním událostem listopadu 1989.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989

Návrat k menu

Atletický Corny pohár SŠ

18. září uspořádala naše škola okresní kolo atletických závodů spolu s DDM Rakovník. Výsledky: Chlapci 7. místo – 5 462 bodů, dívky 3. místo 4 750 bodů. Celkový počet startujících 172. Dívky získaly skvělé třetí místo, kluci posunuli hranici bodů oproti naší poslední účasti o více než tisíc bodů.

Výborného úspěchu dosáhly dívky naší školy, které získaly pro naše barvy bronzovou týmovou medaili. Kluci také zabojovali a posunuli hranici bodů oproti naší poslední účasti v roce 2017 o více než tisíc bodů. Závody jsme pro 172 účastníků zvládli bezvadně zorganizovat spolu s DDM Rakovník.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií z Corny poháru:

Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár.

Návrat k menu

Adaptační kurzy prvních ročníků v Teniscentru Cafex

Od 3. do 6. září pořádala naše škola ve spolupráci s tradičním mediátorem Jiřím Cafourkem adaptační kurzy prvních ročníků. Akce byla velmi zdařilá a žáci při ní zažili spolu se svými třídními učitelkami Astridou Peruthovou, Ilonou Musilovou a Ilonou Novotnou mnoho neopakovatelných zážitků. Akci obohatili i instruktoři Anička Hanzlová, Kristýna Molendová, Radim Hrabovský a Michal Netušil. Spolu s Jiřím Cafourkem ji vedli Mirka Růžičková, výchovná poradkyně školy, a Robert Kupka, preventista školy. Jako externí lektor vystoupila s praktickou ukázkou první pomoci Lucie Kolářová z Červeného kříže. Akce byla podpořena městem Rakovník a v rámci projektu Nakroč zážitkům i Krajským úřadem Středočekého kraje.

Mgr. Robert Kupka

Fota z adaptačních kurzů:

Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků.

Návrat k menu

ISŠ na Rakovnickém posvícení

Již poněkolikáté měla naše škola ISŠ Rakovník možnost nabídnout návštěvníkům ve svém stánku na Rakovnickém posvícení tradiční specialitu – tzv. Rakovnické utopence se zelím. Již od ranních hodin byl o tuto dobrotu nebývalý zájem, mnozí kupujíci se prý na naši lahůdku těšili celý rok. Celou akci měly na starost učitelky odborného výcviku Bc. Romana Polcarová a Jana Růžičková, za žáky se na prodeji podílel Samuel Pergner ze 3. B oboru kuchař, číšník. Tímto jim samozřejmě moc děkujeme a doufáme, že i za rok si k našemu stánku najdou příznivci dobrého jídla cestu.

Mgr. Ilona Musilová

Foto z Rakovnického posvícení:

Rakovnické posvícení.

Návrat k menu

©ISŠ Rakovník