logo

Akce školy ve školním roce 2019/2020:

English Travelling LSVK Shakespeare Vánočka Drážďany Vánoce Mikuláš Veletrh práce Povolný Lysá nad Labem Výstava 1989 Corny pohár Adaptační kurzy Posvícení

Soutěž English Travelling

Letošní 7. ročník netradiční anglické soutěže ENGLISH TRAVELLING, kterou pořádáme na IŠŠ Rakovník, měl rekordní počet týmů. Číslo 28 je úplně neuvěřitelné a já chci poděkovat kolegům ze základních škol, že najdou čas a přivedou svoje týmy, protože je to právě jejich chuť, kterou musí přenést na svoje žáky a k soutěži je motivovat. Celkem 16 základních škol z okresu Rakovník (a letos i mimo něj) vyslalo svoje zástupce.

A jak to letos skončilo? Na prvních deseti místech s minimálními bodovými rozdíly:

 1. místo ZŠ Řevničov, těsně za ním o jeden jediný bod
 2. místě ZŠ Nové Strašecí
 3. místo 2. ZŠ Rakovník
 4. místo obsazuje druhý tým z Nového Strašecí
 5. místo ZŠ Lány
 6. místo ZŠ Kladno Vašatova
 7. místo ZŠ Kralovice
 8. místo ZŠ Mutějovice a 2. ZŠ
 9. místo ZŠ Kladno Vašatova a ZŠ Čistá
 10. místo ZŠ Lubná a 3. ZŠ

Na dalších místech byly již rozdíly o něco větší, ale i tak velmi děkujeme za účast i dalším školám 1. ZŠ Rakovník, ZŠ Kolešovice, ZŠ Kounov, ZŠ Křivoklát, ZŠ Mšec a ZŠ Šanov.

V letošním roce mne překvapila ta neuvěřitelná konkurence, která hnala žáky předvést co nejlepší výkony.

Je to za námi. Jedno zábavné dopoledne a odezva je krásná. Chci poděkovat každému, kdo přijel, kdo nám pak i napsal, jak se dětem soutěž líbila a že chtějí přijet i příští rok.

Za sebe chci poděkovat studentům 3. a 4. ročníku maturitního oboru Cestovní ruch a stravovací služby a třem studentům učňovského oboru Kuchař-číšník.

Letos jsem měla před soutěží pocit, že není všechno dostatečně připraveno. Po soutěži jsem pochopila, že mám ve škole dospělé lidi, co již vědí, jak se mají opravdu postavit k práci a jak se mají chovat při pořádání akce, kde hostíme 80 žáků a jejich učitele. Ten pocit jsem měla jen proto, že jste všechno vlastně udělali vy všichni, a já se na vás mohla spolehnout. Díky vám to všechno klaplo a bylo to letos dokonalé.

A také chci poděkovat svým kolegyním Alice Cooper, Janis Joplin a Tina Turner. Už se těším na teambuilding, ale do té doby mám na vás ještě jednu šílenou prosbu.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Odkazy na fota najdete na https://chri33tina.rajce.idnes.cz/Travelling/ a na https://chri33tina.rajce.idnes.cz/Travelling_2/.

Návrat k menu

Lyžařský a snowboardový kurz ISŠ Rakovník

Od 1. do 18. ledna se uskutečnil již tradiční kurz školy se zaměřením na zimní sporty.

Obavy z nedostatku sněhu se záhy po našem příjezdu na Boží Dar naštěstí rozplynuly. Dojížděli jsme na sjezdovky Skiareálu Klínovec, kde jsme se zdokonalovali v dovednostech získaných na základních školách. Areál byl vysněžen technickým sněhem a solidně upraven, radost nám udělala nová vyhřívaná sedačková lanovka na sjezdovce Dámská. Jen na běžky jsme letos nemohli, o to více jsme si užili premiérového biatlonového závodu čtyřčlenných týmů. Kurz byl plný dalších aktivit na chatě Dandie, kde jsme byli ubytováni společně se studenty a doprovodem MOA Rakovník. Kurz odborným a pedagogickým dohledem jistili učitelé Miroslava Růžičková, Jaroslav Krob, Robert Kupka a skvělý kuchař Vlastimil Růžička.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií:

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz

Návrat k menu

Jak jste to myslel, pane Shakespeare?, aneb Život a dílo největšího dramatika

V letošním roce bylo naše první divadelní představení zaměřené na největšího velikána divadelních her. Tento krásný a poučný zážitek nám dopřála 9. ledna společnost Divadélko pro školy, Hradec Králové, která pořádá výchovná představení pro děti a mládež. Hercům vydatně pomohl Martin Šperl ze 2. N.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Divadlo o Shakespearovi. Divadlo o Shakespearovi. Divadlo o Shakespearovi.

Návrat k menu

ISŠ zabodovala s vánočkou

Rakovnické muzeum letos po dvaadvacáté hostilo soutěžící, kteří se přihlásili do tradiční akce "O nejkrásnější a nejchutnější vánočku", jejíž autorkou je etnografka Lenka Šmídová. Opět se zápolilo ve dvou kategoriích, hodnotily se chuť i vzhled připraveného pečiva. Kategorii profesionálních pekařů i kategorii hospodyněk hodnotili např. bývalý ředitel muzea pan František Povolný, paní Renata Majerová, ředitelka archivu, výtvarník Karel Daněk a další.

Nutno podotknout, že celé odpoledne provoněné tímto tradičním pečivem dopadlo dobře i pro naši školu ISŠ Rakovník. Ta se umístila na 1. místě v soutěži O nejchutnější vánočku, potěšilo nás však i 3. místo v kategorii O nejkrásnější vánočku. O hudební doprovod se postarali Křivoklátští hudci, kteří tak svým vystoupením dokreslili vánoční atmosféru.

Mgr. Ilona Musilová

Návrat k menu

Zájezd do předvánočních Drážďan

Ve čtvrtek 12. prosince se třída 3. CR vydala se svou třídní učitelkou do předvánočních Drážďan.

Naší první zastávkou byla návštěva zámku Moritzburg a výstava na motivy populární pohádky Tři oříšky pro Popelku, která je se zámkem spjata. Poté jsme odjeli do Drážďan, kde nás čekala návštěva Muzea hygieny. Jedná se o jedno z největších muzei zaměřené na člověka a jeho zdraví. A nebyl by to adventní zájezd, pokud by nebylo zastavení na několika náměstích v centru starého města, kde nás čekaly tradiční vyhlášené vánoční trhy. Byl to krásně strávený předvánoční čas.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z Drážďan:

Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan Zájezd do předvánočních Drážďan

Návrat k menu

Vánoce v Domově seniorů

Po mikulášské nadílce z minulého týdne nás čekala ještě jedna příjemná akce v Domě seniorů v Rakovníku, kterou pořádáme spolu se ZŠ a MŠ Lubná.

Pondělí 9. prosince letos nebylo jen o povídání. Žáci a studenti si připravili hudební pásmo, kde zazněla flétna, trubka, kytara, zpěv a tanec a všichni si to společně užili.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Vánoce v Domově seniorů Vánoce v Domově seniorů Vánoce v Domově seniorů

Návrat k menu

Mikulášská nadílka v Domově seniorů

Ve čtvrtek 5. prosince se vydala třída 3. CR v mikulášském, andělském a čertovském oblečení do Domu seniorů v Rakovníku. Již několik let se snažíme tuto tradici dodržovat a spolu se studenty Masarykovy obchodní akademie potěšit naše starší spoluobčany v období podzimu jejich života, který se jim snažíme co nejvíce zpříjemnit.

Studenti strávili se seniory několik krásných chvilek, kdy se chodbami ozýval smích, vyprávění životních příběhů, ale i pláč a dojetí.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů Mikuláš v Domově seniorů

Návrat k menu

Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník

V sále Kulturního centra Rakovník se dne 19. listopadu 2019 konal Veletrh práce a vzdělávání, který každoročně organizuje Úřad práce. Jde o nabídku učebních a studijních oborů místních i mimookresních středních škol. Žáci zde prezentují své znalosti, dovednosti a zkušenosti, které nabyli během studia. Za nás byly zastoupeny učební obory Truhlář, Zedník, Kominík, Kuchař – číšník a studijní obor Cestovní ruch a stravovací služby.

Děkujeme vyučujícím i žákům, kteří se podíleli na organizaci a dohledu nad celou akcí.

Mgr. Ilona Musilová

Několik fotografií:

Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník Veletrh práce a vzdělávání KC Rakovník

Návrat k menu

Beseda s pamětníkem panem Františkem Povolným

Naše spolupráce se ZŠ a MŠ Lubná nás zavedla v listopadu na návštěvu do základní školu v Lubné, kde proběhla přednáška s panem Františkem Povolným, historikem a dlouholetým ředitelem rakovnického muzea, v rámci cyklu společnosti Člověk v tísni Jeden svět na školách – Příběhy bezpráví.

Akce navazovala tématem na výstavu pořádanou Městskou knihovnou Rakovník a Muzeum T. G. M. Rakovník ve spolupráci se Státním okresním archivem Rakovník. Výstava s názvem 1989. Nezapomínáme. Připomínáme byla připravena pro studenty, žáky a veřejnost.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989

Návrat k menu

Pivní a vinné slavnosti v Lysé nad Labem

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2019 žáci 2. B ISŠ Rakovník prezentovali svoji školu na Pivních a vinných slavnostech v Lysé na Labem. Velice dobře svoji školu zastupovali žáci Michal Šafář, Tereza Vondráčková a Eliška Šmídová za dohledu učitelky odborného výcviku paní Heleny Sobotkové. Všem za vzornou reprezentaci školy moc děkujeme.

Mgr. Miroslava Růžičková

Několik fotografií:

Pivní a vinné slavnosti v Lysé nad Labem Pivní a vinné slavnosti v Lysé nad Labem

Návrat k menu

Výstava připomínající události roku 1989

24. října 2019 navštívila třída 3CR obor Cestovní ruch a stravovací služby výstavu, kterou pořádá Městská knihovna Rakovník a Muzeum T. G. Masaryka Rakovník ve spolupráci se Státním okresním archivem Rakovník z iniciativy Jana Mudry. Rozhodli se uspořádat pro studenty středních škol, žáky základních škol i veřejnost výstavu věnovanou právě událostem roku 1989. Výstava s názvem "1989. Nezapomínáme. Připomínáme" byla rozdělena na dvě části. V Roubence Lechnýřovně byla výstava zaměřena na celorepublikové události a představila průřez zásadními momenty celého revolučního roku. Výstava v Galerii Samson Café, mající podtitul Listopad 1989 na Rakovnicku ve fotografii, se pro změnu věnovala regionálním událostem listopadu 1989.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989 Výstava připomínající rok 1989

Návrat k menu

Atletický Corny pohár SŠ

18. září uspořádala naše škola okresní kolo atletických závodů spolu s DDM Rakovník. Výsledky: Chlapci 7. místo – 5 462 bodů, dívky 3. místo 4 750 bodů. Celkový počet startujících 172. Dívky získaly skvělé třetí místo, kluci posunuli hranici bodů oproti naší poslední účasti o více než tisíc bodů.

Výborného úspěchu dosáhly dívky naší školy, které získaly pro naše barvy bronzovou týmovou medaili. Kluci také zabojovali a posunuli hranici bodů oproti naší poslední účasti v roce 2017 o více než tisíc bodů. Závody jsme pro 172 účastníků zvládli bezvadně zorganizovat spolu s DDM Rakovník.

Mgr. Robert Kupka

Několik fotografií z Corny poháru:

Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár. Atletický Corny pohár.

Návrat k menu

Adaptační kurzy prvních ročníků v Teniscentru Cafex

Od 3. do 6. září pořádala naše škola ve spolupráci s tradičním mediátorem Jiřím Cafourkem adaptační kurzy prvních ročníků. Akce byla velmi zdařilá a žáci při ní zažili spolu se svými třídními učitelkami Astridou Peruthovou, Ilonou Musilovou a Ilonou Novotnou mnoho neopakovatelných zážitků. Akci obohatili i instruktoři Anička Hanzlová, Kristýna Molendová, Radim Hrabovský a Michal Netušil. Spolu s Jiřím Cafourkem ji vedli Mirka Růžičková, výchovná poradkyně školy, a Robert Kupka, preventista školy. Jako externí lektor vystoupila s praktickou ukázkou první pomoci Lucie Kolářová z Červeného kříže. Akce byla podpořena městem Rakovník a v rámci projektu Nakroč zážitkům i Krajským úřadem Středočekého kraje.

Mgr. Robert Kupka

Fota z adaptačních kurzů:

Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků. Adaptační kurzy prvních ročníků.

Návrat k menu

ISŠ na Rakovnickém posvícení

Již poněkolikáté měla naše škola ISŠ Rakovník možnost nabídnout návštěvníkům ve svém stánku na Rakovnickém posvícení tradiční specialitu – tzv. Rakovnické utopence se zelím. Již od ranních hodin byl o tuto dobrotu nebývalý zájem, mnozí kupujíci se prý na naši lahůdku těšili celý rok. Celou akci měly na starost učitelky odborného výcviku Bc. Romana Polcarová a Jana Růžičková, za žáky se na prodeji podílel Samuel Pergner ze 3. B oboru kuchař, číšník. Tímto jim samozřejmě moc děkujeme a doufáme, že i za rok si k našemu stánku najdou příznivci dobrého jídla cestu.

Mgr. Ilona Musilová

Foto z Rakovnického posvícení:

Rakovnické posvícení.

Akce školy ve školním roce 2018/2019:

Vídeň Závěrečné zkoušky Ebersprächer SUSO Pinie Lubná AJ divadlo Olympiáda Valeo English Travelling Bára Urbanová Brusel LSVK Vánočka Vánoce škola Vánoce DS Legiovlak Lipsko Romantismus DOD 150. KJ Veletrh práce Včely Republika EDISON Cykloturistický kurz Mariánské Lázně SUSO Adaptační kurz Posvícení Obsluha SPŠ Závěrečky

Zájezd do Vídně

Žáci ISŠ Rakovník maturitního oboru Cestovní ruch a stravovací služby spolu s výherci soutěže English travelling ze ZŠ a MŠ Řevničov a Čistá absolvovali zájezd do Vídně. Zájezd pro výherce proběhl za finanční podpory Středočeského kraje.

Žáci navštívili SCHÖNBRUNN a HOFBURG, bývalé letní a zimní rezidence Habsburků. Další zastávkou byl Dům moře. Na žáky čekala také procházka centrem Vídně s průvodcem a návštěva Hundertwasser house.

Na zájezdu jsme spolupracovali s CK – SN TOUR a majitelkou cestovní kanceláře Marcelou Novákovou, která nám zároveň poskytla průvodcovské služby.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Prohlédněte si několik fotografií

Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně. Zájezd do Vídně.

Návrat k menu

Závěrečné zkoušky na Integrované střední škole Rakovník

S lehčí nervozitou, ale přesto ve slavnostním duchu, probíhaly od konce května na ISŠ závěrečné zkoušky tříletých učňovských oborů. Letos ukončilo své studium 23 kuchařů, 5 kominíků, 6 truhlářů a 2 zedníci. Po vypracování samostatné písemné práce čekaly žáky ještě státní písemné zkoušky, praktické zkoušky a ústní zkoušky. U praktické části kuchařů – číšníků jsme měli možnost ochutnat spoustu zajímavých specialit, jako např. pošírovaného candáta na másle v chřestovém lůžku nebo jehněčí kotlety na másle s hráškovým pyré.

Jsme rádi, že naše pozvání ke svátečním tabulím přijalo i mnoho hostů, mimo jiné i starosta města Rakovníka pan Luděk Štíbr a místostarosta pan Jan Švácha. Věříme, že všem zúčastněným naše menu chutnalo a že naši absolventi najdou s těmito znalostmi dobré uplatnění v oboru.

Mgr. Ilona Musilová

Prohlédněte si několik fotografií z akce, více jich najdete v záložce Závěrečné zkoušky:

Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků.. Praktické závěrečné zkoušky kuchařů - číšníků..

Návrat k menu

Exkurze do firmy Ebersprächer

Dne 5. června 2019 třída 1N navštívila v rámci exkurze rakovnickou firmu Eberspächer. Studenti byli seznámeni s provozem firmy. Exkurze se nám moc líbila a závěrem jsme dostali hezký dárek.

Ing. Věra Robová

Prohlédněte si několik fotografií z akce:

Exkurze do firmy Ebersprächer. Exkurze do firmy Ebersprächer. Exkurze do firmy Ebersprächer. Exkurze do firmy Ebersprächer.

Návrat k menu

WORKSHOP VELUX České Budějovice, SUSO 2019

Týmy našich učňů oborů zedník a truhlář se zúčastnily dalšího ročníku soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2019, který se konal 10. a 11. května v Českých Budějovicích. Za truhláře naši školu reprezentovali učni třetího ročníku Dominik Egert, Miloslav Štich a Jáchym Šneberk.

Mgr. Petr Rédl

Prohlédněte si fotografie z akce:

SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice. SUSO České Budějovice.

Návrat k menu

Prezentace ISŠ v Lubné

V úterý 21. května se konalo slavnostní vyhlášení vítězů v meziškolní soutěži Šikovné ruce pořádané Dřevoobchodem PINIE v Lubné. Do soutěže se zapojilo 100 žáků z devíti základních škol. Na této akci zajišťovala naše ISŠ cateringové služby, truhláři se pochlubili svými výrobky a návštěvníci akce si mohli prohlédnout informační nástěnku s nabídkou učebních a studijních oborů školy.

Mgr. Petr Rédl

Několik fotografií z akce:

Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná. Dřevoobchod PINIE Lubná.

Návrat k menu

Romeo a Julie

Žáci 2. a 3. ročníku oboru Cestovní ruch navštívili 11. dubna anglické divadelní představení Romeo a Julie v Salesianském divadle v Praze. ANGLIČTINA: SHAKESPEARE – ROMEO a JULIE. TNT Theatre Britain presents ROMEO & JULIET written by W. Shakespeare, directed by Paul Stebbings. As Shakespeare´s English is not the English of 21st century, we strongly advise to read the synopsis beforehand. ROMEO AND JULIET is neither a classical tragedy nor even a traditional romance. It is a play that has become a myth, and the myth obscures the play.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií:

Představení Romeo a Julie v angličtině. Představení Romeo a Julie v angličtině. Představení Romeo a Julie v angličtině. Představení Romeo a Julie v angličtině. Představení Romeo a Julie v angličtině. Představení Romeo a Julie v angličtině. Představení Romeo a Julie v angličtině.

Návrat k menu

JAZYKOVÁ OLYMPIÁDA PRO STŘEDNÍ ODBORNÉ ŠKOLY

Chci poděkovat třem studentům a jedné paní učitelce za krásný dnešní den. Mám ve třídě nejlepší děti, jaké jen můžu mít, a tato skupinka to dnes opět potvrdila. Děkuji Natálie, Vítku, Alexi a paní učitelko Marie Sládková. Po první části soutěže byl Vítek na úžasném prvním místě, Natálie na 13. a Alex na 15. místě z počtu 49 soutěžících. Po postupu do druhé finálové části bylo pro naše studenty konečné pořadí: Vítek Lacko 5. místo, Natálie Jiravová 13. místo, Alex Jensen 15. místo. DĚKUJI VÁM.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik fotografií z akce:

Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Jazyková olympiáda pro střední odborné školy.

Návrat k menu

Poznáváme firmy ve středních Čechách

Třída 1. N se v rámci soutěže Poznáváme firmy ve středních Čechách, kterou pořádá Krajská hospodářská komora Střední Čechy, zúčastnila exkurzí ve firmách Tesco, Dachser a Valeo. Krajská hospodářská komora chce soutěží přiblížit provozy zajímavých výrobních firem, ukázat žákům, jaké profese jsou nyní potřeba, a přilákat je ke studiu těchto potřebných oborů. Součástí soutěže je hrací karta, kam firmy potvrzují účastníkům návštěvu. Více se o soutěži dovíte v návštěvní knížce. Soutěž končí 15. května.

Ing. Věra Robová

Několik fotografií z exkurzí:

Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji. Exkurze do firem ve Středočeském kraji.

Návrat k menu

English Travelling

Dne 20. února 2019 proběhl na naší škole 6. ročník anglické soutěže ENGLISH TRAVELLING, která ale v žádném případě není jen o anglické gramatice. Je to soutěž pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol našeho okresu a i mimo něj. Soutěž se nám z roku na rok rozrůstá, z čehož máme upřímnou radost. Letošního ročníku se zúčastnilo 21 tříčlenných týmů z dvanácti základních škol.

Výsledky 6. ročníku soutěže English Travelling:

 1. ZŠ Řevničov
 2. ZŠ Čistá
 3. 3. ZŠ Rakovník
 4. ZŠ Lubná

První dva vítězné týmy s námi pojedou 5. června na zájezd do Vídně s cestovní kanceláří MARCELA NOVÁKOVÁ – CK – SN TOUR.

Sponzory akce jsou Středočeský kraj a Rakona.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Ohlédnutí za English Travelling:

Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling. Soutěž English Travelling.

Návrat k menu

Beseda s cestovatelkou Bárou Urbanovou

Tato beseda proběhla 11. února a cestovatelka Bára Urbanová vyprávěla o Skotsku a Španělsku, o tom, co všechno musíte zařídit a připravit, než vůbec někam vyjedete, co všechno na vás čeká a na co se ani připravit nedá.

Studenti se tak mohli seznámit se skutečným cestováním a životem mimo ČR a obeznámit se s dokumentací, která je pro cestování a práci v cizině nutná. Získali mnoho praktických informací, ale dověděli se i o kladech a záporech cestování a dlouhodobého života v jiném prostředí.

Vyjádření studentů:

Prezentace a celá beseda se mi velmi líbila, dozvěděli jsme se spoustu praktických informací a ne jen teorie jako ve škole. Moc děkuji za praktické informace, o kterých jsem neměla ani tušení. Upřímně, až budu jednou uvažovat, zda odjet do ciziny déle než na měsíc, ráda si na to vzpomenu. Výborná prezentace, líbilo se mi zpracování, když budu někdy připravovat prezentaci nebo o něčem vyprávět, pokusím se to udělat podobně. Určitě ti jednou napíšu, jestli teda někam pojedu, ráda bych totiž jednou zažila to, co ty, a teď vím i to, co všechno mám čekat od dokumentů úřadů atd. Vaše vyprávění a prezentace se mi líbila, dost jste mi otevřela oči. O některých věcech jsem ani nepřemýšlela a netušila. Informace jsou přípravou na to, co mě čeká. Nový pohled na problematiku života v cizině. Takovou zkušenost bych ráda zažila.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Návrat k menu

Třída 1. CR s třídní učitelkou Ing. Janou Somolovou a vyučující IT Ing. Astridou Peruthovou vyhrála soutěž pro studenty středních a vysokých škol o zájezd do Bruselu

Soutěž byla určená všem studentům SŠ a VŠ z celé České republiky. Tématem této soutěže byl 17. listopad, odměnou zájezd do Bruselu, soutěž vyhlásil místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Svými pracemi okouzlili naši studenti porotu natolik, že tuto celostátní soutěž vyhráli. Hodnotila se zajímavost i originalita odpovědí. Odměnou jim pak byla výhra v podobě pětidenního zájezdu do Bruselu s profesionálním průvodcem a prohlídka měst: Frankfurtu nad Mohanem, Lovaně, Antverp, Brugg a Gentu. V parlamentu měli pak studenti možnost s panem Teličkou diskutovat a prohlédnout si všechny důležité prostory a sály. Jako další bonus získali studenti kapesné ve výši 40 eur. Ubytování v hotelu Ibis bylo též skvělé. Z celé soutěže byli všichni účastníci nadšeni, studenti cestovního ruchu se vrátili domů ze zájezdu s nezapomenutelnými zážitky.

Mgr. Ilona Musilová

Zatím máme pouze tato dvě fota:

Vyhraný zájezd do Bruselu. Vyhraný zájezd do Bruselu.

Návrat k menu

LSVK 2019

Celkem dvacet účastníků měla expedice našich polárníků v letošním lyžařsko–snowboardovém kurzu.

Počasí nás trápilo úvodní tři dny, navzdory skvělé sněhové situaci nejezdily kvůli silnému větru vleky a dokonce byl uzavřen vstup na běžecké tratě z obav před pády stromů, které byly obtěžkány sněhem. Jen sporadicky jsme jezdili na sjezdovkách přímo v Božím Daru. Nuda rozhodně nebyla, bavili jsme se hrami na chatě, chodili na krátké vycházky, rozebírali jsme lyžařskou teorii a bezpečnost u metodických filmů, postavili jsme monumentální iglú u chaty Dandie a pomáhali jsme vařit skvělému kuchaři Vlastíkovi Růžičkovi.

Od středy se situace výrazně změnila a tak jsme si očekávaného sportu užili dosyta na sjezdovkách Neklid a Klínovec. Mnozí z nás poprvé vyzkoušeli dlouhou sjezdovku – Jáchymovskou.

Kurz proběhl ke všeobecné spokojenosti ve spolupráci s MOA Rakovník. I letos můžeme přislíbit jednodenní zájezd jako takovou malou after party na konci sezony v březnu. O termínu vás budeme včas informovat.

Mgr. Robert Kupka

Tentokrát bylo sněhu opravdu dost:

LSVK LSVK LSVK LSVK LSVK LSVK LSVK LSVK LSVK

Návrat k menu

ISŠ na soutěži O nejkrásnější a nejchutnější vánočku

Dne 18. prosince 2018 proběhla v Sále Dr. Spalové Muzea TGM Rakovník soutěž O nejkrásnější a nejchutnější vánočku. „Pravidelně se této akce zúčastňujeme, v minulých ročnících jsme obdrželi již několik prvních míst,“ připomněla paní Jana Růžičková, učitelka odborného výcviku. „Letos se na soutěži podíleli kuchaři ISŠ ze tříd 1. B, 2. B a 3. B. Tentokrát na nás zbyla 3. příčka, což ale nepovažujeme za neúspěch v této velké konkurenci,“ dodala ještě paní Jana Růžičková.

O příjemnou atmosféru během soutěže se postaral hudební doprovod kapely Křivoklátští hudci.

Mgr. Ilona Musilová

Návrat k menu

Vánoční posezení 20. prosince na ISŠ Rakovník

Proběhlo krátké společné zastavení před koncem roku 2018, když se celá škola sešla v aule při zpívání, které bylo připraveno studenty 2. CR a částí studentů 3. CR a sólistkou Sárou Vaňhovou z 1. B.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Návrat k menu

Žáci ISŠ Rakovník a žáci ze ZŠ a MŠ Lubná navodili v rakovnickém Domově seniorů předvánoční atmosféru

Atmosféra adventu zavítala i do Domova seniorů Na Zátiší v Rakovníku. Místní senioři si totiž užili hned dvě předvánoční vystoupení. Nejprve je navštívili studenti rakovnického gymnázia, ve čtvrtek sem zavítali studenti ISŠ Rakovník společně s dětmi ze ZŠ a MŠ Lubná.

Gymnazisté z druhého ročníku kromě zpěvu samotného zaujali také hudebním doprovodem. Nechyběli například hráči na housle, kytaru či kontrabas. Jako výpomoc na trubku a pozoun hráli Jakub a Šimon Váhalovi a Jakub Tvrz. „Hráli opravdu moc pěkně. Hrozně se mi jejich vystoupení líbilo,“ byla nadšená organizační pracovnice domova Kateřina Brunclíková.

Gymnazisty ve čtvrtek odpoledne vystřídali studenti ISŠ Rakovník se sólistkou Sárou Vaňhovou. Po zazpívání několika českých i zahraničních vánočních písní přišly na řadu děti ze ZŠ a MŠ Lubná, které předvedly, jak v první třídě umí pěkně číst. V závěru dostali senioři od studentů zvonečky. Klienti učitelkám zase na oplátku vyrobili s aktivizačními pracovnicemi Ivetou Gebhartovou a Pavlou Fišerovou vánoční dárky a děti dostaly sladkosti.

„ISŠ Rakovník s námi spolupracuje už delší dobu. Několikrát u nás vystupovaly předchozí ročníky. S paní Gabrielou Vyskočilovou jsme v kontaktu a při vhodné příležitosti je pozveme, tak jako tentokrát. Studenti přišli ještě v doprovodu Marie Sládkové. K nim se připojili ještě lubenští žáci Jan Vyskočil a Andrea Machová s učitelkou Janou Kučerovou, neboť zde fungují příbuzenské vazby mezi oběma školami,“ vysvětlila organizační pracovnice domova Kateřina Brunclíková.

Mgr. Ilona Musilová

Žáci naší školy pokračují ve spolupráci s DOMEM SENIORŮ v Rakovníku. Andělé a čerti z naší školy se snažili přinést trochu zábavy a pohody v tomto předvánočním čase klientům Domu seniorů.

Spolupráce začala na jaře 2016 a v průběhu let při některých akcích pokračuje. Je vhodná i pro komplexní rozvoj našich studentů, kteří se setkají s realitou, jak žijí lidé v pozdním věku. Velkým plusem je i to, že je to zároveň pomoc pro seniory, kteří navzdory tomu, že se jedná o jejich poslední fázi života, mají neustále zájem bavit se.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Vystoupení v Domově seniorů:

Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů Vánoční vystoupení v Domově seniorů

Návrat k menu

Návštěva Legiovlaku – vzpomínka na československé legie v Rusku

Mnoho tříd naší školy spolu se svými třídními učiteli využilo příležitost a navštívilo začátkem prosince na vlakovém nádraží v Rakovníku tzv. Legiovlak – pojízdné muzeum zaměřené na život československých legionářů v Rusku. Obecná povědomost o vzniku a funkci československých legií není veliká. Žáci učebních i studijních oborů se zájmen shlédli úvodní dvacetiminutový dokumentární film a pak prošli několik dobových vagónů. Viděli, jak byli legionáři ve vlaku ubytováni, vojenskou ošetřovnu, různé dílny, poštovní vagón. Dověděli se, že teplota vně vlaku byla minus dvacet a více stupňů celsia, že si legionáři museli všechno opravit a vyrobit sami, ale také to, že jejich ošetřovny byly špičkové kvality, jejich strojírenské dílny byly velmi dobře vybavené a místní na zastávkách legiovlaku rádi směňovali potraviny za různé výrobky a peníze. Průvodci v Legiovlaku měli na sobě dobové uniformy. Celkově byla tato exkurze velice zajímavá.

Mgr. Ilona Musilová

Návrat k menu

Zájezd do předvánočního Lipska

Každý rok v předvánočním čase pořádá naše škola pro žáky zájezd na adventní trhy. V loňském a předloňském roce to byly Drážďany a Vídeň, letos jsme vybrali Lipsko. A výběr to byl skvělý. I tady nás ohromila nádherná vánoční výzdoba a spousta stánků s tradičními potravinami i nápoji. Všemu ale předcházela prohlídka historické části města a památek. Za dopravu i průvodcovství děkujeme paní Marcele Novákové, která se postarala i o skvělé netradiční občerstvení během průběhu zájezdu.

Mgr. Ilona Musilová

Předvánoční Lipsko

Pro velký zájem jsem opět připravila předvánoční zájezd. Ráno 10. prosince úplně naplněný autobus, který nám poskytla Marcela Nováková – CK – SN TOUR, vyrazil a v průběhu první pauzy nám byla poskytnuta příjemná snídaně.

Průvodcem zájezdu byla majitelka cestovní kanceláře paní Marcela Nováková. Hlavním cílem výletu byly tradiční vánoční trhy, které se v Lipsku konají již od roku 1458. Vedle návštěvy trhů byl připraven také další kulturní program. Studenti si prohlédli nejznámější památky a po cestě tam navštívili i Památník Bitvy národů z roku 1913, nacházející se na Pragerstrasse jihovýchodně od centra Lipska. Připomíná bitvu u Lipska v říjnu 1813, v níž Prusko a jeho spojenci porazili Napoleona.

Nechybělo také vánoční nakupování v Primarku, jehož historie sahá již do roku 1969 a první obchod musíme hledat v irském Dublinu.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Památník Bitvy národů u Lipska, předvánoční trhy:

Památník Bitvy národů Lipsko Památník Bitvy národů Lipsko Památník Bitvy národů Lipsko Památník Bitvy národů Lipsko

Návrat k menu

Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému

Na divadelním představení Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému Divadélka pro školy z Hradce Králové se setkaly všechny maturitní obory naší školy. Akce se konala v DDM. Představení bylo souborem několika ukázek z tvorby nejslavnějších představitelů evropského romantismu. V šedesáti minutách prostřednictvím scének a osobitého humoru zkušené herecké dvojice byla přiblížena mladým divákům nejen známá literární a dramatická díla, ale také život předních romantických autorů, jejich vliv na vývoj světové literatury a divadelní tvorby.

Představení bylo vtipné a živé. Herci pohotově spolupracovali se studenty. Forma, kterou byla studentům jednotlivá dramata představena, je pro studenty velmi zábavná a přitažlivá.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Návrat k menu

Den otevřených dveří 6. prosince

6. prosince 2018 se konal na ISŠ Rakovník Den otevřených dveří, který byl určen pro zájemce o studium v oborech cestovní ruch, podnikání, kuchař, kuchařka – číšník, servírka, zedník, kominík, truhlář. Byla zde příležitost prohlédnout si zázemí školy. Studenti vyšších ročníků oboru cestovní ruch seznámili uchazeče s chodem a aktivitami školy, studenti z nástavbového studia oboru podnikani informovali o možnostech dalšího vzdělávaní absolventů učňovských oborů. Žáci oboru kuchař – číšník připravili ochutnávku různých druhů cukroví, slaných specialit i míchaných nealkoholických nápojů. Truhláři prezentovali své drobné výrobky v dílně, kominíci zde na cvičných komínech ukazovali kontrolu a čištěni spalinové cesty, zedníci předvedli názorné ukázky vazeb zdiva. Všem uchazečům děkujeme za zájem a věříme, že se jim v následující školním roce bude u nás líbit.

Mgr. Ilona Musilová

Návrat k menu

150 let od založení Jednoty kominické

Jednota kominická slaví letos od založení 150 let. Zatím největší oslavou kominického řemesla se zdála býti tato poslední jedinečná akce, kde jsme měli své zástupce (třídu 3. A s učitelem odborného výcviku panem Oličem), která se konala v katedrále sv. Víta, kde svou mší zahájil oslavy kardinál Dominik Duka. Následoval slavnostní průvod Kampou, kde zároveň probíhal program určený široké veřejnosti. Ve spolupráci s kominickým muzeem byla připravena i výstava o kominictví a edukativní show s názvem Smokeman – největšího českého popularizátora spalování ve vztahu k ochraně ovzduší. „V moderní době mají lidé tendenci trochu bagatelizovat význam tradičních řemesel typu kominictví. Právě to je však dle mého názoru důvod, proč každoročně dochází, navzdory technologickému rozvoji, k tak velkému počtu požárů a otrav oxidem uhelnatým“, dodává pan Jaromír Olič. Doufejme, že celá akce i program přispěl k většímu zamyšlení nad tím, zda děláme vše pro větší bezpečnost našich domácností.

Mgr. Ilona Musilová

Setkání v Katedrále svatého Víta:

150 let Jednoty kominické 150 let Jednoty kominické 150 let Jednoty kominické

Návrat k menu

Veletrh práce a vzdělávání

Již tradicí se stala naše účast na Veletrhu práce a vzdělávání v Kulturním centru v Rakovníku, který se pořádal pod záštitou Úřadu práce. Jedná se o nabídku středních škol a učilišť z blízkého i vzdálenějšího okolí, a to všech studijních oborů, které tyto školy budou zájemcům nabízet v příštím školním roce. Studenti ISŠ Rakovník tu prezentovali své dovednosti a zkušenosti, které získali během doby svého studia a na zahraničních stážích.

Mgr. Ilona Musilová

Veletrh práce a vzdělávání:

Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání Veletrh práce a vzdělávání

Návrat k menu

EVVO – vzdělávací pořad o včelách

Dne 2. listopadu 2018 měla naše škola ISŠ Rakovník v rámci EVVO možnost zúčastnit se výchovně vzdělávacího pořadu spolku "Včelí stráž" pod vedením Jiřího Cafourka. Akce se konala v kinosále Tylova divadla. Studenti byli formou filmu a přednášky seznámeni se všemi informacemi i problematikou, která se týkala chovu včel a nezbytností včel pro naši přírodu, zemědělství a tudíž i náš život. Součástí akce byly i soutěže pro jednotlivé třídy, nejlepší byly odměněny pěknými věcnými cenami. Děkujeme všem aktérům za dlouhodobou spolupráci.

Mgr. Ilona Musilová

Přednáška o včelách:

Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách Přednáška o včelách

Návrat k menu

Den republiky v Lubné

I nadále pokračuje spolupráce se ZŠ a MŠ Lubná, kde ve středu 24. října k příležitosti 100. výročí naší republiky připravili celodenní projekt.

Každá podobná akce je zábava a relax, zároveň se všichni učí nové věci při přípravě a organizaci akce. V tomto případě zejména poučení a nové informace z historie. Je také zajímavé pozorovat jinou věkovou kategorii dětí při podobném opravdu velkolepém projektu, kde byla zapojena každá třída od prvňáčků po deváťáky. Naše skupina přispěla zobrazením událostí z období války ve Vietnamu, hnutí Hippies a avantgardní hudby v tehdejším Československu. Zúčastnila se třída 3. CR.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Den republiky v Lubné:

projekt Den republiky projekt Den republiky projekt Den republiky projekt Den republiky projekt Den republiky

Návrat k menu

Projekt Edison

V prvním říjnovém týdnu jsme přivítali na naší škole stážisty z Albánie, Gruzie, Itálie, Tunisu a Turecka v dalším pokračování projektu Edison. Více se o tomto projektu dovíte zde a se všemi stážisty se můžete seznámit zde.

Název projektu EDISON je zkratkové slovo vytvořené z prvních písmen pojmů: Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Tento kulturní vzdělávací projekt nám pomáhá oživit výuku a zajistit žákům přístup k mezinárodnímu prostředí. Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Projekt Edison:

Projekt Edison Projekt Edison

Návrat k menu

Cykloturistický kurz Šumava 2018

V prvním říjnovém týdnu se uskutečnil cykloturistický kurz, kterého se účastnilo mnoho žáků naší školy.

Místem pobytu bylo tábořiště firmy P&G Rakona Rakovník na břehu řeky Otavy u Radešova. Východisko ideální pro pěší i cykloturistiku bylo vybráno záměrně. Jednak pro svoji polohu uprostřed krásné přírody v šumavských lesích a zároveň pro dostupnost našich cílů. Plány nám trošku hatilo chladné počasí, ale vše jsme překonali.

Navštívili jsme hrad Rabí (po velmi náročné šipkované), Prášilské jezero, Antýgl a Kašperské Hory. Někdo v sedle kola, někdo po svých. Pěších bylo překvapivě více a už téměř za hranou pohybu po komunikacích. Skupině se věnovala paní učitelka Milena Knappová. Cyklisté jezdili pod dohledem učitelů Roberta Kupky a Petra Rédla většinou pohromadě, jediné dělení nastalo při náročnější etapě k Prášilskému jezeru.

Odehráli jsme spoustu zajímavých her, od únikovky po Vejce na indiánský způsob. Snad každý si mohl vybrat. Ohřát jsme se dojeli do plaveckého bazénu v Sušici, večery jsme trávili u táboráku nebo zpěvem s kytarou. Jídlo nám chutnalo od paní učitelky Jany Růžičkové, panu učiteli Emilu Hanychovi děkujeme za všechny svozy a odvozy a vůbec technické zajištění.

Doprovázeli nás dobří duchové, protože vše proběhlo bez úrazů a újmy na zdraví. Těšíme se na příští kurz, který bude dříve s hlavním magnetem – návštěvou Černého a Čertova jezera u Železné Rudy.

Za účastníky Mgr. Robert Kupka

Cykloturistický kurz:

Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz Cykloturistický kurz

Návrat k menu

Exkurze do Mariánských Lázní

Studenti IŠŠ Rakovník strávili příjemný zářijový den v Mariánských Lázních, kde kromě samotného poznávání nových míst čekala na naše budoucí průvodce i práce v jejich oboru. Není nic lepšího pro budoucího průvodce než přijít do cizího města, kde mám provádět, a jednoduše si to zkusit.

Navštívili jsme lázně, lanovku a Boheminium park. Vzhledem k tomu, že lanovka kvůli počasí nejezdila, byla i pěší turistika. Tato část byla pro některé studenty obzvláště náročná.

Je nutná příprava předem, aby student věděl, co se od něj jako od průvodce čeká, a také zpětná vazba, když studenti s učitelem rozebírají, co se povedlo, co ne a jak by to mělo opravdu vypadat.

Děkujeme paní Marcele Novákové, CK – SN TOUR, za sponzorský dar, poskytnutí autobusové dopravy na exkurzi do Mariánských Lázní pro padesát žáků a studentů naší školy.

Mgr. Gabriela Vyskočilová

Několik vzpomínek na Mariánské Lázně:

Mariánské Lázně Mariánské Lázně Mariánské Lázně Mariánské Lázně Mariánské Lázně Mariánské Lázně Mariánské Lázně Mariánské Lázně Mariánské Lázně

Návrat k menu

22. ročník SUSO – soutěž řemesel

Ve dnech 18. – 21. září 2018 se naše škola s žáky Jiřím Bartůškem a Petrem Ježkem účastnila finálového kola soutěžní přehlídky řemesel v oboru zedník, a to na stavebním veletrhu For Arch v Praze Letňanech.

Žáci soutěžili v disciplínách, které zadával sponzor soutěže – firmy Cemix, Wineberger, Schidel a Ytong, a hlavním cílem bylo ukázat veřejnosti novinky z oblasti vyráběných materiálů i nové technologie. Obstát v této soutěži je vždy těžké a je nutná i trocha štěstí, i když především zručnost a znalosti jsou největším předpokladem pro dobré umístění.

Hodnotící kritéria soutěže nebyla jednoduchá, po celou dobu jsme se drželi na sedmé příčce, v závěru pak rozhodly teoretické znalosti a celkově jsme se pak umístili na 8. místě z deseti zúčastněných družstev. I toto je pro nás úspěch, když pomyslíme, že jsme se sem probojovali jako finalisté z předchozího kola v Českých Budějovicích.

Jiřímu Bartůškovi a Petru Ježkovi patří poděkování za reprezentaci školy a za jejich odvedenou práci v soutěži. Je to zároveň i výzva pro další ročníky, neboť dělat čest řemeslu je zároveň i odměnou pro jejich vyučující.

Emil Hanych, učitel odborných předmětů

Několik fotografií z adaptačního kurzu:

Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO Soutěž řemesel SUSO

Návrat k menu

Adaptační kurz

I letos se adaptačního kurzu prvních ročníků zúčastnila většina studentů. Pod vedením pana Jiřího Cafourka, výchovné poradkyně Mgr. Miroslavy Růžičkové, metodika prevence Mgr. Roberta Kupky a třídních učitelů poznali studenti nový kolektiv, s kterým objevovali nové zážitky při různých soutěžích a sportovních aktivitách. Kurz se opět uskutečnil za podpory města Rakovníka v areálu Cafex Rakovník. Žáci poznávali sami sebe, své učitele i samotné okolí města. V průběhu akce promluvil k žákům i ředitel školy pan Mgr. Karel Mencl. Studenti si pochvalovali prostředí kurzu a kvalitní stravu s pitným režimem. Ti nejlepší byli v soutěžních hrách vždy odměněni hodnotnými cenami.

Mgr. Ilona Musilová

Několik fotografií z adaptačního kurzu:

Adaptační kurz Adaptační kurz Adaptační kurz

Návrat k menu

Rakovnické posvícení

Účast ISŠ Rakovník na Rakovnickém posvícení se stává pomalu tradicí. Již poněkolikáté zde měla naše škola možnost představit své gastronomické produkty, s kterými vyhráváme i celostátní soutěže. I když počasí letos návštěvníkům moc nepřálo, po specialitách z naší kuchyně se jen zaprášilo.

Pod vedením učitelek odborného výcviku Bc. Romany Polcarové a Jany Růžičkové se prodejní akce zúčastnily žákyně třídy 1. B Simona Nistorová a Eliška Vondráčková. Děkujeme za jejich účast i práci.

Mgr. Ilona Musilová

Náš stánek na Rakovnickém posvícení:

Rakovnické posvícení

Návrat k menu

Obsluha na Střední průmyslové škole Emila Kolbena

Učni oboru kuchař, číšník měli možnost ukázat své dovednosti na Střední průmyslové škole Emila Kolbena při obsluze hostů v rámci mezinárodního projektu.

Naši kuchaři, číšníci v akci:

Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena Obsluha na SPŠ Emila Kolbena

Návrat k menu

Ohlédnutí za závěrečnými zkouškami oboru kuchař, číšník

Školní rok vrcholí maturitními a závěrečnými učňovskými zkouškami. Připomeňme si závěrečné zkoušky učebního oboru kuchař, kuchařka, číšník, servírka v červnu minulého školního roku.

Závěrečné zkoušky nám nejlépe připomenou fotografie

Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky Závěrečné zkoušky

Návrat k menu

©ISŠ Rakovník